Featured TV Series

, 1997 – 1998

Ally McBeal

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

Ally McBeal and Billy Thomas were going steady throughout their childhoods. Ally even followed Billy…

]]>
2011 – 2012

American Horror Story

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

An anthology series centering on different characters and locations, including a house with a murderous past, an insane asylum, a witch coven, a freak show, a hotel, a possessed farmhouse, a cult, and the apocalypse.

]]>
2015 – 2016

And Then There Were None

Newest Episode: S01E03
<![CDATA[

Ten strangers are invited to an island by a mysterious host, and start to get killed one by one. Could one of them be the killer?

]]>
, 2003 – 2004

Arrested Development

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

Level-headed son Michael Bluth takes over family affairs after his father is imprisoned. But the rest of his spoiled, dysfunctional family are making his job unbearable.

]]>
, 2012 – 2013

Arrow

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

Spoiled billionaire playboy Oliver Queen is missing and presumed dead when his yacht is lost at sea. He returns five years later a changed man, determined to clean up the city as a hooded vigilante armed with a bow.

]]>
, 2008 – 2009

Ashes To Ashes

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

DCI Gene Hunt swaps the Ford Cortina for an Audi Quattro and joins the London Metropolitan Police to deal with the ‘Southern Nancy’ criminal scum.

]]>
Featured
, 2017 – 2018

American Vandal

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

A true-crime satire that explores the aftermath of a costly high school prank that left twenty-seven faculty cars vandalized with phallic images

]]>
Featured
, 2015 – 2016

Another Period

Newest Episode: S02E05
<![CDATA[

A mockumentary-style period piece comedy that follows members of the wealthy Bellacourt family and their servants in early 20th-century Newport, Rhode Island

]]>
Featured
Featured
Featured
2020-2021 - 2020-2021

Maria Ile Mustafa

Newest Episode: 42

Familja Xhandemir, eshte e fuqishme dhe me emer ne Yrgyp. Por gjerat nuk jane fort te mira brenda familjes. Vite me pare kane perjetuar dy vdekje. Nje ishte bashkeshorti i Nadires, dhendri i madh i familjes. Ai u vra aksidentalisht nga Nihati, djali i madh i familjes Yalcinolgu. Kjo e kishte bere Nadiren nje grua te forte e te ashper. Dalja nga burgu e Nihatit do te trazoje gjerat. Vdekja e dyte eshte djali i dyte i familjes Candemir. 

Ai vdiq duke lene pas te fejuaren e tij, Gonxhan, e cila ishte shtatzene por e mori vesh diten qe i fejuari vdiq. Gonxha tani eshte motra e Nihatit, personi qe vrau djalin e familjes Xhandemir. Te rriturit vendosin qe Gonxha te jete nuse tek Xhandemiret, por e martuar me djalin tjeter, Mustafain qe mes dy familjeve mos te krijoheshin konflikte. Kjo martese eshte vetem ne letra, Mustafai nuk e do Gonxhan, por ajo e do duke thurur ndonjehere dhe plane djallezore. Nen keto rrethana kaq te veshtira, mes ketyre traditave te erreta, do te lindi nje dashuri e madhe. 
Maria, eshte nje vajze kolumbianoturke e cila kthehet nga Kolumbia per te shitur token qe i ka ngelur nga i ati i cili ka vdekur. Ajo do te takohet me Mustafain i cili po kthehej ne Yrgyp dhe mes tyre ka momente te shumta komike dhe romantike. Ne perpjekje per te shitur token, Maria sheh perplasjen e dy familjeve per te blere token dhe heq fare dore nga shitja e saj duke vendosur te qendroje akoma ne Turqi. Mes saj dhe Mustafait do lindi nje dashuri e pamundur, ndersa Mustafa ende nuk i ka thene Marias se eshte i martuar dhe ka nje vajze qe e njeh per baba, por ne fakt e ka mbese. 
Kalon 1 muaj dhe çifti kalon momente te mrekullueshme dhe keto momente kurorezohen me shtatezanine e Marias. Te dy ata kane per t’i rrefyer diçka njeri-tjetrit. Maria meson per jeten e Mustafait. A do mundet dashuria te lulezoje mes traditave dhe rrethanave aspak te favorshme?
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
Featured
, , 2020 - 2020

Vajzat e Diellit

Newest Episode: 42

Një mësuese dhe një nënë e tre vajzave adoleshente, Gyneshi bie dakord të lëvizë nga qyteti i saj Izmir në Stamboll për të qenë me një njeri të pasur misterioz që ka rënë në dashuri me të. Vajzat e Diellit ndjek dramën e pafundme të Gyneshit dhe vajzave të saj ata përballen me ngjarjet e jetës së tyre të transformuar rishtazi.

Featured
Featured
, , 2014 - 2014

Trumcaku (Çalıkuşu)

Newest Episode: 72

Seriali Trumcaku – Feride ka qenë jetime si një vajzë e re dhe është e detyruar të marrë pjesë në një shkollë konviktesh, ndërsa po viziton edhe tezen e saj gjatë pushimeve. Gjatë kësaj kohe ajo ka rënë në dashuri me kushëririn e saj simpatik të vjetër Kamran. Dashuria e tyre shpejt rritet për të qenë reciprok dhe kjo tregon shenjat e udhëtimit të tyre, ndërsa dashuria e tyre rritet dhe intensifikohet. Shfaqja televizive me shumë mirënjohje do t’ju çojë në këtë udhëtim të dashurisë, trimërisë dhe humorit.

Kjo, është Calikusu.

Featured
, 2020 - 2020

Alev Alev (Flaket e Fatit)

Newest Episode: 36

Alev Alev – Flakët që ndryshuan gjithë jetën që prekin, lulet që mbijnë nga hiri i një zjarri. Historia e gjetjes së vetes, vazhdimit të rrugës, kërkimit të drejtësisë dhe dashurisë së vërtetë.

Kjo është, Alev Alev (Flaket e Fatit).

Featured
2020 - 2020

Hizmetçiler Shërbyeset

Newest Episode: 12

Mardhenia e kater shebyeseve te cilat punojne ne nje nga suitat me te shtenjta ne stamboll

Featured

Bay Yanlis – Ozgur është një pronar shumë i pasur i restoranteve dhe jeton jetën e tij të shkëlqyeshme, dhe nuk beson në dashuri, në anën tjetër Ezgi tani është e lodhur nga marrëdhëniet e gabuara dhe është i vendosur të ketë një marrëdhënie të duhur dhe të martohet. Duke parë që Ezgi nuk është e suksesshëm në marrëdhënie ka shumë rëndësi, Ozgur fillon ta mësojë atë për marrëdhëniet dhe i jep taktikat tek ajo për të marrë njeriun që i pëlqen…

Kjo është, Bay Yanlis (Zoteria i Gabuar).

Featured
, 2020 - 2020

Seref Sozu (Fjala e Nderit)

Newest Episode: 12

Seref Sozu – Historia e një njeriu heroik, një ëndërr fëmijërie e mbartur nga e kaluara në të tashmen, e jetës së vështirë në gjeografitë e vështira, e atyre që shkatërruan veten dhe rrethinat e tyre duke mbrojtur rrënjët e tyre, të dashurisë për fëmijët, të dashurive të pamundura, të atyre që u shpëtuan nga pragu i vdekjes, i një “Përralle ishulli” dhe i të qenit i nderuar.

 

Featured
, 2020 - 2020

Cocukluk (Femijeria)

Newest Episode: 33

Cocukluk (Femijeria) – Zeynep e vogël tetë vjeçare, e cila është viktimë e dhunës në familje, dërgohet në Shtëpinë e Shpresave Ali Kaan, të menaxhuar nga Mahir Boztepe. Vajza e vogël që u nda nga nëna e saj për herë të parë pa ëndrra të pafajshme që nëna e saj të vinte dhe ta merrte atë brenda pak ditësh, megjithatë ajo nuk është ende e vetëdijshme se e vërteta është aq e dhimbshme sa zemra e saj e vogël do të copëtohet. Ai nuk e donte menaxherin e Shtëpisë së Shpresës dhe e urrente shokun e tij të dhomës Mavi që në momentin e parë. Në mënyrë që të kuptojë se Shtëpia e Shpresës, nga e cila ajo u përpoq të shpëtonte, është kujdestari i saj i vetëm i jetës së saj dhe se Mavi, me të cilën vazhdimisht grindej, është më fatale se vëllai, Zeynep e vogël duhet të përballet me mizorinë e botës reale.

Featured
2020 - 2020

Ramo

Newest Episode: 81

Ramo – Seriali do të përqendrohet në konfliktin mes dy familjeve dhe një dashuri të madhe që do të lulëzojë mes kësaj beteje.

Ky është Ramo.

Featured
2020 - 2020

Sadakatsiz (I pabese)

Newest Episode: 39

Sadakatsiz (I Pabese) – Asya është një mjeke e suksesshëm. Burri i saj Volkan është një grua e mrekullueshme dhe një baba i mrekullueshëm për djalin e tyre Ali. Familja bërthamore prej tre vetësh ka jetuar gjithmonë një jetë plot paqe dhe lumturi, është një marrëdhënie aq e pastër sa trëndafilat e bardhë. Martesat e tyre kanë qenë në sytë e Azisë për vite me rradhë. Derisa Asya pa flokët e gjatë bjondë në shallin e Volkanit…

Kjo është, Sadakatsiz (I Pabese).

Featured
, 2020 - 2020

Motrat (Kardeslari)

Newest Episode: 71

Motrat (Kardes Cocuklari) – Mënyrat e dy nënave, fantazitë dhe jeta e të cilave nuk janë krejt të njëjta me njëra-tjetrën bashkohen dhe shkaktojnë ngjarje befasuese pas vitesh.

Kjo, është Motrat (Kardes Cocuklari).

Featured
, , 2013-2014 - 2013-2014

Mes dy dashurish (Fatih Harbiye)

Newest Episode: 38

Seriali paraqet dy anët e Stambollit: Në Fatih, një lagje e varfër, Neriman Sölmaz ka ëndërr të bëhet një artiste e famshme. Ajo lë universitetin në vitin e tretë ndërsa shoku i saj i fëmijërisë Şinasi i cili është i dashuruar me të, shkon për të studiuar muzikë.

Featured
Featured
2017-2020 - 2017-2020

Kadin

Newest Episode: 84

Kadin – Një nënë e dashur, Bahar, e cila lufton për të mbajtur një jetë me dy fëmijët e saj, duhet të merret me sfidat e jetës dhe të zbulojë të vërtetat e fshehura të së kaluarës.

Featured
, 2019-2020 - 2019-2020

Hekimoglu

Newest Episode: 42

Hekimoglu – Ates Hekimoglu është një mjek i suksesshëm në të 40-at e tij, ai po punon si Specialist i Sëmundjeve Infektive dhe Nefrologjisë në spitalin ku është përgjegjës shoku i tij Ipek, karakteristika më e njohur e Ates Hekimoglu është se ai kryen kërkime duke u përqëndruar në sëmundje pa vendosur marrëdhëniet një me një me pacientët, çdo rast i ri kompleks është provokues dhe emocionues, si një enigmë që pret që ai të zgjidhet.

Kjo, është Hekimoglu (Dr Hekimollu).

Featured
Featured
2019-2020 - 2019-2020

Vajza e ambasadorit

Newest Episode: 120

Vajza e Ambasadorit – Sancar, djali i një kalorësi gariban, dashurohet nga Nare, vajza e një ambasadori që erdhi në Bodrum kur ishte fëmijë, këta dy fëmijë të kundërt e duan shumë njëri-tjetrin dhe luftojnë për dashurinë e tyre për vite me rradhë, në fund vajza shpëton nga djali, por nata Nare zhduket papritur, askush nuk do ta shohë atë përsëri.

Featured
Featured
Featured
2020 - 2020

iyi-gunde-kotu-gunde

Newest Episode: 18

Iyi Gunde Kotu Gunde – Nga njëra anë, Leyla, e cila duhej të organizonte dasmën e burrit që e braktisi në tryezën e dasmës, nga ana tjetër, është Sarp, i cili fsheh arsyen e largimit të saj nga të gjithë dhe Melisa, e cila ëndërron martesën në mesi in e të dyve, të cilët nuk janë në dijeni të gjithçkaje.

Kjo është, Iyi Gunde Kotu Gunde (Dita e Mire, Dita e Keqe).

Featured
2020 - 2020

Ariza

Newest Episode: 51

Ariza – Ali Riza është shofer taksie dhe po bën përgatitje për martesën e motrës së tij Nihan me mikun e tij të dashur. Nga ana tjetër, Halide Gurkan merr pjesë në ftesën madhështore të dhënë nga Fuat Ersoylu me rastin e ditëlindjes së babait të tij. Gjatë ftesës, djali i Fuat Burak i propozon Halides, por Halide nuk pranon. Në fund të diskutimit me Burak, Halide lë ftesën dhe hip në taksinë e alit, i cili ishte atje në atë kohë. Kur Burak, i cili ishte pas saj, përpiqet ta nxjerrë atë nga taksia, Ali ndërhyn dhe fillon një sherr. Burak ia merr Aliut shuplakën e parë të jetës së tij. Burak nuk e harron këtë dhe më pas bastis dasmën e motrës. Por gjërat dalin jashtë kontrollit.

Featured
Featured
2020 - 2020

Yeni Hayat (me titra shqip)

Newest Episode: 27

Yeni Hayat – Një ushtar që i përket forcave speciale i martuar me një vajzë që lë një monedhë dhe punon si truproje.

Kjo është, Yeni Hayat (Jeta e re).

Showing 1–36 of 79 results

//zuphaims.com/afu.php?zoneid=3011112